http://rannikumatkarada.maaturism.ee
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Liikme info Kontakt

Avatud uste päev 2017

Prindi leht

1.mai - Maaturismi ettevõtjad kutsuvad külla!

Tulge ja avastage puhkusevõimalused Eestimaal!

Esmaspäeval, 1. mail 2017 avasid maapiirkonna turismiettevõtted juba neljandat korda uksed külastajatele ning tutvustasid oma ettevõtet ja teenuseid!

1. mail sai päris TASUTA või ERIHINNAGA osaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaleda töö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel, tutvust teha taluloomadega, kohtuda pererahvaga, käia kuumas saunas jpm põnevat.

Igal ettevõttel oli selleks päevaks isiklik pakkumine oma külalistele!

Avatud uste päeva pakkumisi vaata SIIT!

Ettevõtmise eesmärk on üheskoos propageerida puhkamist ning ürituste korraldamist Eesti maapiirkondades, kutsuda linlasi maale ning tõestada, et MAAL ON ELU!

Avatud Uste Päeva eestvedaja on Eesti Maaturismi Ühing.


VÄIKESEID NOPPEID 1. mai 2017 AVATUD USTE PÄEVAL PAKUTAVAST:

 

► Toimuvad tasuta giidiga loodusmatkad, päikesetõusumatk Kõrvemaal ja elamusretked. Samuti ringkäigud mõisates, lossides, muuseumites, teemaparkides, seiklusparkides, ürdiaedades, maapiirkonna majutustettevõtetes ja taludes.

► Silitamist ootavad taluloomad. Lisaks nö klassikalistele taluloomadele saab näha alpakasid, jaanalinde, emusid, känguruid, pesukaru, eesti tõugu hobuseid jne.

► Huvilisi ootavad töötoad ja meistrikojad, kus saab viltida, osaleda niplipitsi tegemisel, õppida kudumitest lapitööd tegema, punuda korve, valmistada loodulikke kosmeetikatooteid, graveerida kivile, kududa vaipa, küpsetada leiba või vahvleid, valmistada sinepit, osaleda šokolaadi töötoasa.jne.

Mehisematest tegevustest saab harjutada puutööd, proovida puidu restaureerimist või sepatööd. Samuti saab osaleda erinevatel talgutel.

► Külastajaid ootavad erinevad maitseelamused. Mitmed restoranid, kohvikud ja söögikohad pakuvad just selleks päevaks koostatud menüüd. Osaleda saab veinide pimetestil ja õllede degusteerimisel. Avatud on ühepäeva pop-up kohvikuid. Rannaäärsetes kohtades on ootamas suitsukala. Valgamaal aga avatud näiteks kanepikohvik.

► Põnevaid tegevusi pakuvad seikluspargid. Proovida saab disc-golfi, õhupüssi ja vibu. Osaleda FAT rattamatkal, kanuumatkal või parvesõidul Saadjärvel. Saada elamus KAVZ-bussiga loodusmatkast.

Pakutakse tasuta discgolfi algõpet ja matkahuvilised on oodatud tõukerattamatkale Väikese Emajõe äärsetele radadele ja Harimäe kuplitele.

► Pärnumaal  jagatakse teadmisi  päikeseelektri kasutamisel põhinevast turismiarendusest ja päikeseenergia kasutamisest kodumajapidamises ja ärilistel eesmärkidel.

Pärnumaal toimub ka aianduslik meditatsioon ning Tartumaal terviseloeng loodusravi teemal.

► Tutvustatakse erinevaid saunasid ja saunatraditsioone ning pühendatakse külastaja suitsusauna kütmise saladustesse. Külastajate ootel on soojad saunad!

► Osalevad külaseltsid ja maapiirkonna ettevõtted tutvustavad oma suvesündmusi ja festivale ning pakuvad degusteerimiseks head-paremat.

► Pakutakse üllatusesinejaid, puhkpilliorkestri kontserti ning mõnes paigas saab õuealal harrastada rahvuslikke spordialasid.

► Põnevaid lähenemisi permakultuurist lähtuvale disainile tutvustavad noored Hara külas, Lahemaa Rahvuspargis.

► Pakkumistest leiab muuseumitunde ja ettevõtete avamisi.

Padise kandis antakse avalöök ka Kõrvitsakasvatamise Meistrivõistlustele.

► Kindlasti saab põnev olema külastajamäng Pärnumaa Romantilise Rannatee ettevõtetes.

► Soodushinnaga pakutakse nii majutust selleks konkreetseks nädalavahetuseks, kui ka broneeringuid suveks.

► Mõeldud on ka pere pisemate peale – pakutava hulgast leiab tegevusi lastejoogast hundimänguni.

 

Osad ettevõtted on külastaja ootuses sisustanud terve päeva erinevate tegevuste ja programmidega, ole vaid valmis valima ja osalema.

Omalt poolt lubame, et kindlasti kohtute külaskäikude ajal põnevate inimestega!

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu