http://rannikumatkarada.maaturism.ee
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Liikme info Kontakt

Avatud uste päev 2016

Prindi leht

Maaturismi ettevõtjad kutsuvad külla!

Tulge ja avastage puhkusevõimalused Eestimaal!

Pühapäeval, 1. mail 2016 avasid rohkem kui 160 maapiirkonna turismiettevõtet juba kolmandat korda oma uksed külastajatele ning tutvustasid oma ettevõtet ja teenuseid!

1. mail sai päris TASUTA või ERIHINNAGA osaleda matkadel ja retkedel, sõita paadiga, teha käsitööd, osaleda töö- ja õpitubades, kogeda uusi maitseelamusi, lüüa kaasa talgutel, tutvust teha taluloomadega, kohtuda pererahvaga, käia kuumas saunas jpm põnevat.

Igal ettevõttel oli selleks päevaks isiklik pakkumine oma külalistele!

Ettevõtmise eesmärk oli üheskoos propageerida puhkamist ning ürituste korraldamist Eesti maapiirkondades, kutsuda linlasi maale ning tõestada, et MAAL ON ELU!.

 

Osalenud ettevõtete pakkumised leiate KLIKKIDES SIIA!

NB! Avatud Uste Päeval osalenud ettevõtete pakkumiste kokkuvõtted leiate lehe all olevatest failidest (pdf).


VÄIKESEID NOPPEID 1. mai AVATUD USTE PÄEVAL PAKUTAVAST:

► Toimuvad tasuta giidiga loodusmatkad ja elamusretked, energiaraja külastused. Samuti ringkäigud mõisates, jahilossides, muuseumites, teemaparkides, seiklusparkides, ürdiaedades, maapiirkonna majutustettevõtetes ja taludes.
► Silitamist ootavad taluloomad. Lisaks nö klassikalistele taluloomadele saab näha alpakasid, nurmkanasid, kirjatuvisid, paabulinde, šoti mägiveiseid, eesti tõugu hobuseid jne. Põnevust pakub ulukisafari Raplamaal asuvas loomapargis ning ainulaadne ja vaid selleks päevaks kokku pandud loomapark Jõgevamaal.
► Huvilisi ootavad töötoad ja meistrikojad, kus saab viltida, teha klaasimaali, osaleda paberist pitsi meisterdamisel, õppida valmistama ürdiseepi, töötada saviga, loodusmaterjalidega lõnga värvida, õppida kudumitest lapitööd tegema, tutvuda dekupaaži tehnikaga, kududa kaltsuvaipa, meisterdada pilliroost ja lambavillast.
Toidu teemalistes õpitubades saab valmistada piimatoodetest maiust, saada rohkem teada tordikreemidest, õppida valmistama sinepit või kuivatatud hapukapsakrõpse ja teha ise naturaalne hamburger otsast-lõpuni valmis.
Mehisematest tegevustest saab harjutada puutööd, proovida sepatööd või paadi tõrvamist. Samuti saab osaleda erinevatel talgutel.
► Külastajaid ootavad erinevad maitseelamused. Mitmed restoranid, kohvikud ja söögikohad pakuvad just selleks päevaks koostatud menüüd. Testida saab veine ja osaleda käsitööõllede degusteerimisel ning näiteks Hiiumaal saab mängida õllebingot.
► Aktiivsetest tegevustest pakutakse dresiinisõitu, paadisõitu, parvesõitu Saadjärvel, purjetamist Võrtsjärvel ning sõita saab ka vesijalgrattaga.
Proovida saab laskesimulaatorit, õhupüssi ja vibu. Tutvust saab teha blokartiga või minna parvesaunaga Võrtsjärvele.
Pakutakse tasuta golfi ja discgolfi algõpet ja matkahuvilised on oodatud tõukerattamatkale Väikese Emajõe äärsetele radadele ja Harimäe kuplitele või räätsamatkale Pähklisaare maastikukaitsealale. Avastamist ootab metsavennapunker Viljandimaal.
► Toimuvad vestlusringid maaväljadest, taimekasvatusest ja jahilindude kasvatamisest. Pärnumaal toimub aianduslik meditatsioon ning Raplamaal kanaldaja loeng ja vastuvõtt.
► Tutvustatakse erinevaid saunasid ja saunatraditsioone ning pühendatakse külastaja suitsusauna kütmise saladustesse. Osades kohtades on ootel ka soe saun ja näiteks Tartumaal saab tutvuda ainulaadse kahekordse suitsusaunaga.
► Osalevad külaseltsid ja maapiirkonna ettevõtted tutvustavad oma suvesündmusi ja festivale ning pakuvad degusteerimiseks head-paremat.
► Pakutakse üllatusesinejaid, rahvatantsuprograme ning mõnes paigas saab õuealal harrastada rahvuslikke spordialasid.
► Põnevaid lähenemisi permakultuurist lähtuvale disainile tutvustavad noored Hara külas, Lahemaa Rahvuspargis.
► Pakkumistest leiab raamatuesitlusi, muuseumitunde, õpperaja ja näituste avamisi.
► Proovile saab panna oma loosiõnne, sest nii mõnegi Avatud Uste Päeval osaleja juures korraldatakse loosimisi ja loteriisid. Kindlasti saab põnev olema külastajamäng Pärnumaa Romantilisel Rannateel või auhindadega fotojaht.
► Taevaskoja turismiettevõtjate võrgustik aga läheneb Avatud Uste Päevale omamoodi ning kutsub kõiki Saesaare parklasse nö vabaõhu-turismimessile, kus ühiselt tutvustatakse oma piirkonna võimalusi ja tegevusi.
► Lisaks pakub Eesti suurim jalgrattaturismi teenuse pakkuja City Bike OÜ Tallinna vanalinnas Avatud Uste Päeva raames väga soodsat rattarenti ja jalgrattavarustuse ostuvõimalust. Miks mitte siis rentida kvaliteetne jalgratas ja minna maapiirkonda nö kondiauruga avastama!
► Soodushinnaga pakutakse nii majutust selleks konkreetseks nädalavahetuseks, kui ka broneeringuid suveks.

Osad ettevõtted on külastaja ootuses sisustanud terve päeva erinevate tegevuste ja programmidega, ole vaid valmis valima ja osalema.

Omalt poolt lubame, et kindlasti kohtute külaskäikude ajal põnevate inimestega!

Avatud Uste Päeva eestvedajaks on MTÜ Eesti Maaturism, mis on Eesti suurim maapiirkonna turismiettevõtjate katusorganisatsioon
.

1 mai pakkumine: kogu Eesti 2016
1 mai pakkumine: Põhja-Eesti 2016
1 mai pakkumine: Lääne-Eesti 2016
1 mai pakkumine: Lõuna-Eesti 2016
Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu