http://rannikumatkarada.maaturism.ee
Maaturism Eesti Saunatee Eesti Toidutee Liivimaa Maitsed Sündmused 2019 Liikme info Kontakt

17.01.2015: Läänemere Toidutee esmaesitlus Berliinis

Prindi leht

17. jaanuaril 2015 toimus Saksamaal, Berliinis Grüne Woche messil Baltic Sea Culinary Routes ehk Läänemere Toidutee esmaesitlus, mille raames tutvustati ka Eesti Toiduteed.

Muuhulgas olid esindatud Läti, Leedu, Soome, Taani, Norra, Rootsi, Saksa ja Poola ehk Läänemere äärsete riikide toiduteed. Läänemere Toidutee tutvustamisel oli kõigi osalevate riikide ühine eesmärk pakkuda just oma riigile-piirkonnale ainuomaseid maitseid. Nii said külalised maitsta erinevaid leibasid, juustusid, liha- ja kalasuupisteid kui mekkida õlut, veini ja kangemat kraami.

Kodulehekülg, Toidutee saksa keelne trükis ja mess on vaid esimesed sammud teekonnal, mis aitab eesti maitseid viia laia maailma, toetab nii kohalikku tootjat kui ka ettevõtlust turismisektoris, eriti just maapiirkonnas. Kohalikust toorainest valmiv eesti toit on väärtus, millele kõik eesti toidu pärast südant valutavad inimesed soovivad pöörata tähelepanu mitte ainult seepärast, et kohalikku tarbitaks enam.
Olulised on ka toidukultuur - selle pärimus ja kaasajastamine ning maapiirkondade ettevõtluse sh turismiettevõtluse toetamine.

Eesti Toidutee peidab endas väga mitmekülgseid võimalusi olla maailmas nähtav, tuntud ja tunnustatud koostöös teiste Läänemereäärsete riikidega.
Loodame, et ükskord on ka Eesti riik kõigi maade toiduhuviliste nimekirjas põhjusel, et siin saab kogeda suurepäraseid maitseid meile ainuomasel moel.

Pilte Läänemere Toidutee esmaesitlusest leiab Facebook´st!

Selgusid Eesti parimad söögikohad 2015. aastal!
50 parima söögikoha edetabelisse mahuvad nii lihtsa kohaliku traditsioonilise toidu pakkujad kui rahvusvaheliselt tunnustatud gurmeerestoranid.
Lõuna-Eesti "KOLLASED AKNAD"
Aasta tagasi käivitas Lõuna-Eestis kokku viis aastat kestva National Geographic´u kollaste akende projekti.
Kitsarööpmeline raudtee ja Gros Johannisoff (Jaanimõisa) jaam kutsuvad reisile
Otepää lähistel Põlva maakonnas Pikajärve külas avati 15. juunil kitsarööpmeline raudtee.
Uudiste arhiiv | Turismiteemalisi uudiseid leiad lisaks infoturism.ee-st
Otsi
Eesti Maaturism MTÜ;  Vilmsi 53g, 10147 Tallinn;  Tel: +372(0) 600 9999;  E-mail: eesti [at] maaturism.ee | Sisupuu